Könyvtárunkról

vissza a főoldalra ° könyvtári hírek, információk ° a Könyvtár régi honlapja

A BME Matematika Intézet Könyvtára 1997-ben jött létre a Műegyetem öt kara (villamosmérnöki, építőmérnöki, gépészmérnöki, közlekedésmérnöki, vegyészmérnöki) matematika tanszékei dokumentum-állományainak összevonásával. A Könyvtár az Intézetben folyó kutatói-oktatói munkához, illetve a BME TTK hallgatóinak tanulmányaihoz biztosít információs hátteret. A Könyvtár elsődleges gyűjtőköre a matematika. Emellett, kisebb részben szerzünk be fizikai témájú dokumentumokat; kis számban találhatóak még a Könyvtárban tudománytörténeti, filozófai munkák, szótárak, lexikonok stb. A Könyvtár állománya 2008 végén 27 200 kötet könyv. A folyóiratcímek száma 141; ebből 92 a Könyvtárban kap állandó elhelyezést. A kurrens folyóiratcímek száma 64.

Munkatársaink

Hegedüs Nóra